Детективи НАБУ розслідують понад 70 проваджень – А.Ситник

На початок лютого детективи Національного антикорупційного бюро України відкрили понад 70 проваджень. Про це повідомив директор Бюро Артем Ситник під час презентації звіту про діяльність за попередні 6 місяців.

Він повідомив, що незабаром вже будуть результати по одному із перших кримінальних проваджень – стосовно службових осіб державного підприємства «Запоріжжяобленерго».

«Під час розслідування було встановлено, що внаслідок укладення незаконних договорів із приватними структурами останнім було передано право вимагати кошти у сумі 346 млн. грн. у великих споживачів електроенергії. 200 млн. грн, які повинні були надійти на спеціальний рахунок державного підприємства, були перераховані на рахунки приватних підприємств, які контролюються певними відомими особами», – розповів А. Ситник.

Він зауважив, що НАБУ вже звернулося до суду для визнання угод «Запоріжжяобленерго» недійсними. У разі позитивного вирішення спорів у цьому провадженні до держави буде повернуто 200 млн. грн.

Інше провадженням, яке знаходиться в роботі детективів НАБУ, пов’язано з ПАТ «Укргазвидобування» з приводу плати за ренту.

«Нами було встановлено, що окремі особи, в тому числі й народні депутати України, протягом 2014–2015 років використовуючи схеми спільної діяльності приватних підприємств реалізовували природний газ за заниженою вартістю через підконтрольні фірми-прокладки. Внаслідок цього держава недоотримала прибуток на загальну суму близько 1 млрд. грн», – повідомив директор Бюро.

У роботі Антикорупційного бюро також є провадження щодо службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат і ДП «Енергоатом». Зі слів директора НАБУ, ведуться переговори щодо міжнародної правової допомоги для отримання необхідної інформації у даному кримінальних проваджень.

Нагадаємо, що перше кримінальне провадження було відкрито детективами НАБУ 4 грудня 2015 року.