Детективи НАБУ здобули нові навички з розслідування злочинів, пов’язаних з використанням криптовалют

Відтепер детективи Національного антикорупційного бюро України знають, де шукати, як ефективно збирати та аналізувати інформацію щодо транзакцій криптовалют. Нові навички вони здобули під час тренінгу «Розслідування злочинів, пов’язаних з використанням криптовалют», що відбувся 14-25 жовтня 2019 року на базі Міжнародної правоохоронної академії (ILEA) в Будапешті, Угорщина.

Участь у заході, за сприяння Відділу з питань правоохоронної діяльності (INL) Посольства США в Україні, взяли також представники інших правоохоронних органів з України та Грузії.

Упродовж двох тижнів учасники переймали досвід фахівців Секретної служби США (United States Secret Service, USSS) з виявлення джерел походження рахунків у криптовалютах і відслідковування їх руху, знайомились зі способами вилучення криптовалют, джерела походження яких незаконні. Представники USSS також розповіли про успішні кейси розслідування цього виду злочинів.

Це не перший тренінг з цієї тематики, в якому взяли участь працівники Бюро. Нагадуємо, що у квітні 2019 року детективи та аналітики пройшли курс «Криптовалюта і відмивання коштів» від фахівців Міжнародного центру з повернення активів.