«Діяльність НАБУ надзвичайно важлива для майбутнього України», — посол США в Україні

«Національне бюро перебуває на передовій боротьби з корупцією в Україні. Виклики, з якими ви стикаєтесь, роблять вашу роботу ще більш важливою. Адже йдеться про будівництво нової України — стабільної, ефективної і демократичної», — наголосила Посол США в Україні Марі Йованович під час зустрічі з колективом Національного антикорупційного бюро України 27 вересня 2018 року.

Посол США в Україні нагадала, що її країна підтримувала нові правоохоронні органи від самого початку. Ця підтримка, запевнила Марі Йованович, надаватиметься й надалі.

«НАБУ переживає етап становлення та розвитку. Це дуже складна робота, втім я знаю, що ви впораєтесь, — підкреслила Посол США в Україні. — Український народ надав вам мандат на притягнення до відповідальності корумпованих посадовців. За ці кілька років вже було чимало перемог — завершено розслідування і скеровано до суду 155 кримінальних проваджень. Ви ведете справи проти деяких наймогутніших та деяких найбільш корумпованих осіб у цій країні. Ми усвідомлюємо під яким тиском ви знаходитесь, а іноді це не просто тиск, а реальна небезпека».

Відповідаючи на запитання працівників НАБУ щодо оцінки процесу створення Вищого антикорупційного суду в Україні, Марі Йованович висловила переконання, що нову інституцію сформують за принципами відкритості та прозорості. В цьому контексті залучення міжнародних експертів до формування Вищого антикорупційного суду є позитивним кроком.