Для боротьби з корупцією вкрай важливою є підтримка міжнародних партнерів і суспільства - Артем Ситник

«В Україні створена і успішно працює антикорупційна інфраструктура – НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК. З іншого боку ми постійно відчуваємо тиск; постійно вчиняються спроби зруйнувати незалежність антикорупційних органів. Завдяки підтримці міжнародних партнерів і громадян, ми лишаємося незалежними у своїх розслідуваннях, викриваємо корупцію. Суспільство нарешті побачило довгоочікувані вироки», - зазначив  Артем Ситник під час панельної дискусії «Східне партнерство: криза та можливості» 20 травня 2021 року.

 

За його словами, за шість років роботи НАБУ близько 20 разів вчинялися спроби у той чи інший спосіб змінити законодавство, аби похитнути незалежність Бюро. З іншого боку, це свідчить про ефективність і результативність розслідувань детективів і прокурорів.

 

Артем Ситник також нагадав, що восени 2019 року почав свою роботу Антикорупційний суд, на створенні якого НАБУ наполягало з 2016 року.

 

«До створення ВАКС наші справи просто не розглядалися в судах першої інстанції, фактично не було вироків. З початку роботи НАБУ ми викрили понад 60 суддів на зловживаннях. А зараз деяких з них вже засуджено до позбавлення волі, і це завдяки ВАКС», - додав Директор НАБУ.

 

Під час дискусії представники Вірменії, Азербайджану, Грузії і Молдови поділилися своїм досвідом розбудови антикорупційної структури в своїх країнах, та поділилися досвідом подолання викликів у своїй діяльності.

 

Довідково:

 

 

Захід організовано в межах розпочатої у 2020 році «Програми ЄС з доброчесності для країн Східного партнерства» (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна), що спільно реалізується Антикорупційною мережею Організації економічного співробітництва та розвитку для країн Східної Європи та Центральної Азії (ОЕСD ACN) та ініціативою "Партнерство "Відкритий Уряд" (OGP). Метою програми є посилення колективної підтримки та ресурсів, доступних країнам-реформаторам для поглиблення реформ. Детальніше: https://cutt.ly/Nb3shS