Для НАБУ важлива підтримка з боку міжнародних партнерів – Артем Ситник

Підтримка Національного антикорупційного бюро України у розслідуваннях та забезпеченні функціональної незалежності з боку міжнародних партнерів є вкрай важливою. Про це 22 червня під час першого засідання Наглядової ради Антикорупційної ініціативи ЄС (EU Anti-Corruption Initiative (EUACI) розповів Директор НАБУ Артем Ситник.

«Підтримка наших іноземних партнерів впродовж останніх двох років є дуже важливою для роботи Бюро. Бо кожен арешт корупціонерів, якій ми здійснюємо, показує, що в Україні, на жаль, друзів у нас небагато», - зазначив Артем Ситник.

Директор Бюро поінформував присутніх про актуальні розслідування НАБУ, а також повідомив, що завдяки діяльності НАБУ вперше в Україні на рахунки постраждалих державних компаній повернуто понад 116 мільйонів гривень.

Під час зустрічі Артем Ситник також подякував міжнародним партнерам за допомогу у становленні НАБУ, а також підтримку функціональної незалежності Бюро. 

Довідково:

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні - це найбільша програма підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Бюджет ініціативи на три роки становить 15,84 млн євро (14,5 млн. євро надає Європейський Союз, 1,34 млн євро – Міністерство закордонних справ Королівства Данія). Програма спрямована на підтримку новостворених антикорупційних органів, надання міжнародної експертизи антикорупційному комітету ВРУ, посилення спроможності органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів у залученні до процесу боротьби з корупцією.

Національне антикорупційне бюро України є одним із бенефіціарів Антикорупційної ініціативи ЄС, а Директор НАБУ – членом Наглядової ради, яка є формальним механізмом спільного прийняття рішень стосовно реалізації Антикорупційної ініціативи між Королівством Данії, Представництвом ЄС в Україні та основними інституціями-бенефіціарами.