Федеральні маршали США інструктували спецпризначенців НАБУ

Упродовж 17 липня — 5 серпня шестеро ветеранів Федеральної служби маршалів Сполучених Штатів Америки та представник Департаменту поліції міста Х’юстон ділилися бойовим досвідом і тактичними навичками з особовим складом Управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро України. За підсумками навчання співробітники НАБУ підвищили рівень спеціальної підготовки з оперативного планування, оцінювання ризиків, розробки операційної стратегії, оперативної розвідки, побудови моделі опору та атак, про що отримали відповідні сертифікати.

Навчання відбулося за підтримки Міжнародної програми підтримки кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США (ICITAP – International Criminal Investigative Training Assistance Program) та Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні (INL — The Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs).

Під час закриття тренінгу керівник проекту ICITAP Роберт Пікок висловив переконання, що цей перший навчальний курс започаткував вдалу співпрацю між НАБУ, ICITAP та Службою маршалів.

«За 35 років мені не доводилося раніше працювати з настільки професійними бійцями, які одночасно мають морально-етичні якості, сміливість, високий рівень доброчесності і якісну підготовку. Країна має вами пишатися», – описав враження від роботи зі спецпризначенцями НАБУ Чарльз Мур, маршал у відставці, інструктор із оборонної тактики для працівників правоохоронних органів США.

Зі свого боку заступник Директора Національного бюро Анатолій Новак висловив переконання, що згодом спільні навчальні процеси мають перерости у робочу взаємодію і досягнення спільних цілей. «Силовий підрозділ є важливою складовою НАБУ. Ми маємо постійно бути у формі, переймати кращий досвід іноземних колег, щоб завжди бути готовими протистояти корупції», — наголосив заступник Директора.

 

Довідково

Служба федеральних маршалів — підрозділ Міністерства юстиції США, найстаріше федеральне правоохоронне агентство США. Було створено 24 вересня 1789 року. До завдань Служби входить забезпечення діяльності федеральних судів, контроль за виконанням їх вироків і рішень, розшук, арешт і нагляд за утриманням федеральних злочинців, аукціонний продаж конфіскованого майна, а також боротьба з тероризмом та масовими заворушеннями. Штаб-квартира розташовується в місті Арлінгтон (Вірджинія).