Команда НАБУ – це високопрофесійні мотивовані працівники (ВІДЕО)

Три роки тому, 16 квітня 2015 року, підписання Президентом України двох указів – про створення Національного антикорупційного бюро та про призначення Артема Ситника його Директором – поклало початок роботі нового правоохоронного органу, створеного для боротьби з корупцією в державі.

Усі працівники НАБУ (крім заступників Директора) проходять багатоетапний конкурсний відбір, під час якого мають продемонструвати високий рівень професійної підготовки. Найскладніший конкурс – на посади детективів Бюро. Спочатку кандидати складають тестування на знання законодавчої бази, потім – перевіряється рівень розвитку їхніх загальних здібностей (General Skills), а також особистісні якості (під час психологічного тестування та співбесіди з психологом). Після спілкування з конкурсною комісією рекомендовані для роботи в НАБУ особи проходять перевірку на поліграфі, а також спеціальну перевірку відповідно до чинного законодавства.

Під час першої хвилі відбору детективів для участі в конкурсі було надіслано близько 4 тис. пакетів документів. За його результатами було відібрано перших 70 детективів.

Зокрема, серед перших детективів до команди Бюро приєднався Тарас. За 2,5 роки роботи він подолав шлях від начальника одного з відділів детективів та став заступником начальника підрозділу. Під його підпорядкуванням було завершено досудове розслідування та скеровано до суду справу «тернопільських прокурорів» (під час розслідування здійснювалося понад 40 обшуків одночасно), а також провадження за фактом завдання збитків ПАТ «ДПЗКУ». Крім того, відділ Тараса працює над справою щодо заволодіння 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України», в рамках розслідування якої наприкінці січня 2018 року затримано вісьмох осіб.

 

 


Олена також долучилася до НАБУ однією з перших, і наразі очолює один із відділів детективів. Серед результатів її команди — розслідування так званої «бурштинової справи», яке де-факто завершене у лютому 2018 року. Крім того, Олена та її підлеглі скерували до суду справи за обвинуваченням службових осіб «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» та «Одеського припортового заводу».

 

 

 


Старший детектив Артем – був також серед тих 70 детективів, які прийшли працювати в НАБУ у першій хвилі. Серед його здобутків повернення Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» унікального радіологічного обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей. Крім того, наразі у роботі слідчої групи, в яку входить Артем, розслідування провадження за фактом пропозиції неправомірної вигоди на адресу в.о. міністра охорони здоров’я.

 


Якщо говорити про особливості відбору до НАБУ та етапів проведення відкритого конкурсу, варто відзначити обов’язкову участь у засіданнях конкурсної комісії представників громадськості. Це – члени Ради громадського контролю при Бюро, які ретельно перевіряють інформацію про кандидатів з відкритих джерел і допомагають виявляти можливі ризики на етапі конкурсного відбору.

Незважаючи на таку тривалу процедуру відбору кадрів, за перших вісім місяців Бюро вдалося сформувати команду і вже 4 грудня 2015 року – одразу після призначення керівника САП (процесуального керівника) — внести перші відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Порівняно з досвідом інших країн, це були рекордно стислі терміни запуску роботи правоохоронного органу.

Наразі штат Бюро практично укомплектовано (працює понад 620 осіб із 700 можливих відповідно до Закону про НАБУ), функціонують три територіальних управління: у Харкові, Одесі та Львові.

Дізнатися більше про історії деяких співробітників Бюро пропонуємо у відео.