Конференція ООН проти корупції: представники НАБУ поінформували про результати роботи

Для розслідування топ-корупційних злочинів та запобіганню вчиненню нових є вкрай важливим взаємодія з правоохоронними органами інших держав, особливо у питанні запобіганню та виявленню легалізації незаконно здобутих активів. Про це йшлося під час 9-ої сесії держав-учасниць Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, що відбулася 4-8 червня у Відні (Австрія).Під час заходу були присутні делегати держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції. На сесії було порушені питання щодо імплементації Конвенції, зокрема у частині вжитих превентивних заходів для запобігання корупційним злочинам та механізмам виявлення та повернення активів.

На зустрічі представники української делегації, до складу якої увійшов детектив Національного бюро, поінформували міжнародну спільноту про перебіг антикорупційної реформи в Україні, в тому числі розповіли про основні результати роботи Національного антикорупційного бюро.

До складу делегації України увійшли представники від Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), Генеральної прокуратури України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Міністерства юстиції України.

Довідково

Конвенція ООН проти корупції (UNCAC) — це міжнародний правовий документ, погоджений членами Організації Об’єднаних Націй. Далекоглядний підхід до обговорення та обов’язковий характер багатьох положень робить його унікальним інструментом для розробки комплексної відповіді на глобальну проблему корупції. Конвенція відкрита для підписання 31 жовтня 2003 року в мексиканському місті Меріда.