Міжнародна спільнота об’єднує зусилля у протидії злочинам із віртуальними активами

Національне антикорупційне бюро України доєдналося до проєкту з протидії відмиванню коштів із використанням віртуальних активів, запровадженим Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (UNODC). Проєкт стартував восени 2022 року. Установча зустріч відбулась у Відні, Австрія, 20-21 жовтня.

У межах проєкту фахівці НАБУ мають можливість отримати доступ до спеціалізованого програмного забезпечення, що допоможе виявляти підозрілі грошові операції з віртуальними активами та протидіяти кримінальним схемам у цій сфері. Крім цього представники НАБУ та інших держаних органів також пройдуть навчання для тренерів із використання спеціалізованого ПЗ, аби в подальшому ділитися досвідом із колегами. Окрему увагу в ході реалізації проєкту приділятимуть  удосконаленню законодавства, пов’язаного з віртуальними активами та протидією легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

«Злочини з використанням віртуальних активів все більш поширені. Все частіше корумповані чиновники вимагають неправомірну вигоду у криптовалюті. Удосконалення українського законодавства та отримання дієвих інструментів дозволить ефективніше розслідувати подібні злочини та притягувати винних осіб до кримінальної відповідальності», — зазначив керівник підрозділу детективів Національного бюро Олександр Скомаров, який взяв участь в установчій зустрічі проєкту у Відні.

Захід зібрав понад 20 експертів та практиків із відповідних правоохоронних та фінансових установ України, Грузії та Молдови. Учасники обговорили ризики, пов’язані з використанням віртуальних активів у злочинних цілях та обходом режимів міжнародних санкцій.

Нагадаємо, що працівники Національного бюро відвідали низку тренінгів із розслідування злочинів, пов’язаних з використанням криптовалюти, і вже розслідують ряд фактів недостовірного декларування чиновниками віртуальних активів.