Міжнародна співпраця вкрай важлива для боротьби з корупцією – Олександр Скомаров

Корупція не обмежується кордонами України: учасники злочинів все частіше використовують закордонні компанії для відмивання та легалізації коштів. Завдяки міжнародній співпраці НАБУ і САП розслідують ці факти та притягують винних до відповідальності. Про це розповів Олександр Скомаров, заступник керівника Головного підрозділу детективів НАБУ, під час конференції «Співпраця з ОЕСР та нові горизонти для українського антикорупційного порядку денного».

«Корупція все більше стає інтернаціональною, а фігуранти справ в Україні все частіше вчиняють злочини на території інших держав. Тож без швидкої та ефективної взаємодії з колегами-правоохоронцями закордоном не обійтися», - зазначив він.

За словами Олександра Скомарова, лише завдяки співпраці з Центральним антикорупційним бюро (Польща) та Окружною прокуратурою Варшави стало можливе розслідування так званої справи «Укравтодору».

«Обмін інформацією здійснювався оперативно, проведення слідчих дій дозволило здобути докази, і вони є належними та допустимими. Це все дуже допомогло у розслідуванні», - додав заступник керівника Головного підрозділу детективів НАБУ.

Високу ефективність міжнародних слідчих груп відзначив і керівник Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща.

«Наша співпраця у згаданій справі наочно демонструє неабиякий потенціал у розслідуваннях корупції, шахрайства, відмивання грошей тощо. Сподіваємося на ще глибшу співпрацю з Україною та НАБУ», - заявив Анджей Стружний, керівник Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща.

Під час дискусії учасники обговорили участь України в робочій групі ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях та міжвідомчу співпрацю, а також переваги та виклики для практиків з правоохоронних органів.

«Щоб посилити транснаціональну співпрацю, країна має дотримуватись міжнародних стандартів, зокрема зазначених в конвенціях OECP і ООН. Коли держава дотримується положень документів, інші країни знають, що можуть довіряти іноземним правоохоронним органам. І що запитувані дані мають на меті встановити факти, необхідні для розслідування, а не політичні мотиви», - зазначила Мері Батлер, керівниця відділу з питань відмивання грошей і повернення активів Міністерства юстиції США.

 

Довідково

Захід відбувся 30 серпня 2022 року у Києві в контексті посилення співробітництва між Україною та ОЕСР та прагнення України стати державою-членом ОЕСР.

ОЕСР – міжнародна організація, що об’єднує 37 країн світу, більшість із яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку. Метою діяльності ОЕСР є створення кращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному розвитку, рівним можливостям і добробуту для всіх.