НАБУ і британський уряд посилюють співпрацю у протидії корупції в Україні

«Інтерес із боку Великої сімки до боротьби з корупцією в Україні залишається високим, як і раніше. Ми тримаємо руку на пульсі подій навколо Національного бюро та інших антикорупційних органів в Україні», - зазначила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс під час візиту до Національного бюро. Варто зазначити, що наразі Сполучене Королівство очолює групу послів країн G7.

Намір посилити співробітництво у сфері обміну інформацією для боротьби з організованою злочинністю 15 квітня зафіксували українське та британське правоохоронні відомства, підписавши меморандум.

Документ є продовженням започаткованої у 2015 році співпраці між Урядом Великої Британії і НАБУ. Британська сторона з самого початку створення Бюро висловлювала підтримку антикорупційній реформі і, зокрема, результатам розслідувань НАБУ.

Крім того, укладений Меморандум регулює питання міжвідомчої співпраці, у тому числі у сфері міжнародно-правових запитів. Він також визначає порядок надання НАБУ технічної допомоги: обладнання, проведення навчань, надання експертної допомоги.

«Технічна допомога, надана НАБУ Урядом Великої Британії, дозволяє детективам здобувати необхідні і вагомі докази, та підвищує ефективність здійснення розслідувань НАБУ. Адже українська корупція залишає свій слід у багатьох країнах світу, зокрема у Великій Британії», – нагадав Артем Ситник.

Артем Ситник подякував британським партнерам за довіру і підтримку Бюро, яка є вкрай важливою для діяльності інституції.

Крім того, під час візиту до Національного бюро Посол Великої Британії обговорила з Директором НАБУ Артемом Ситником та його першим заступником Гізо Углавою результати розслідувань української топкорупції, виклики у діяльності НАБУ та шляхи їх вирішення. Пані Посол також відвідала криміналістичну лабораторію, де завдяки сучасним устаткуванню та програмному забезпеченню, наданим урядом Великої Британії відповідно до угод про міжнародну технічну допомогу, досліджуються вилучені під час слідчих дій мобільні телефони і комп'ютерна техніка.

Нагадуємо, свою співпрацю НАБУ і Уряд Великої Британії розпочали одразу після створення Бюро у 2015 році. Британські експерти ділилися своїм досвідом правоохоронної діяльності, допомагали у процесі розбудови НАБУ і інституційної спроможності. У тому числі й завдяки підтримці Великої Британії НАБУ надано необхідну техніку й обладнання для повноцінної незалежної роботи у повному обсязі.

Завдяки Уряду Великої Британії детективи і аналітики Бюро мали змогу пройти навчання щодо питань особливостей розслідування корупції. Підписаний сьогодні Меморандум також передбачає продовження проведення курсів для співробітників НАБУ Національним агентством з боротьби зі злочинністю Великої Британії та Північної Ірландії.