НАБУ координуватиме зусилля з ЄС у сфері боротьби з шахрайством

19 жовтня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Європейське управління з боротьби з шахрайством (OLAF) підписали Угоду про співпрацю. Документ укладений на виконання Угоди про Асоціацію України з ЄС та покликаний скоординувати зусилля у боротьбі з корупцією та шахрайством. Підписи під документом поставили директор НАБУ Артем Ситник та директор OLAF Джованні Кесслер.

«Доволі символічним є той факт, що цю Угоду ми підписуємо з Джованні Кесслером, який свого часу виступив одним із ініціаторів створення НАБУ. Впевнений, що підтримка з боку OLAF сприятиме підвищенню ефективності розслідувань Бюро», — зазначив Артем Ситник.

Підписана Угода про співробітництво між НАБУ та OLAF передбачає проведення спільних слідчих дій та обмін інформацією щодо шахрайства або порушень, що впливають на бюджет ЄС та можуть зашкодити його фінансовим інтересам. З-поміж іншого йдеться також про захист від шахрайства коштів, які надаються Україні з боку Єврокомісії в рамках пакету фінансової підтримки, загальний обсяг якої задекларований на  рівні 11 млрд євро.

«Україна має викорінити шахрайство і корупцію. Цим вона зобов’язана своєму народові. Переконаний, що національні органи влади налаштовані на вирішення цієї проблеми, і OLAF обіцяє стати на їхньому боці в цьому напрямку» – наголосив Джованні Кесслер.

Європейське управління з боротьби з шахрайством упродовж останніх двох років надає постійну підтримку ініціативам, які покликані зменшити рівень корупції та шахрайства в Україні. Зокрема, за підтримки OLAF цього року Україна вперше взяла участь у щорічному міжнародному семінарі для представників служб, що протидіють корупції та шахрайству.

Посилання за темою http://ec.europa.eu/anti-fraud/home_en