НАБУ – одне з найбільш досягнень українських реформ – генеральний директор IDLO

Створення і запуск роботи Національного антикорупційного бюро є одним із найбільших досягнень реформ, що почали втілюватися в Україні після Революції Гідності. Сьогодні, коли діяльність Бюро набирає обертів, воно потребує особливої підтримки з боку міжнародних партнерів, а ті, в свою чергу, готові її надавати. На цьому наголосила генеральний директор Міжнародної організації розвитку права (IDLO) Айрін Хан під час зустрічі з Директором НАБУ Артемом Ситником, що відбулася 25 жовтня.

«Важко переоцінити роль міжнародних партнерів у становленні та розвитку НАБУ, передусім це стосується можливості переймати кращий досвід із протидії корупції у правоохоронців тих держав, які досягли успіху у цьому напрямку. Віримо, що за тієї вагомої підтримки, яку ми постійно відчуваємо від громадян і від міжнародної спільноти, нам також вдасться знизити рівень корупції у нашій держав», – підкреслив Директор Бюро.

Представники IDLO — Айрін Хан, її асистент Пія Річардсон та директор представництва організації в Україні Леван Дучідзе — окреслили напрямки можливої подальшої підтримки Бюро. Зокрема, IDLO може допомогти НАБУ в переоблаштуванні громадських приймалень для покращення комунікації з громадянами.

У розмові також йшлося про результати діяльності НАБУ, виклики, які стоять перед ним, робилися прогнози щодо створення Вищого антикорупційного суду у судовій системі України з огляду на політичні настрої у державі.

Довідково

IDLO – єдина міжнародна міжурядова організація, що має винятковий мандат на зміцнення принципу законності. ЇЇ мета – прискорювати  соціальні перетворення на національному та місцевому рівнях. IDLO володіє багаторічним успішним досвідом реалізації проектів, спрямованих на просування принципу верховенства права. Організація співпрацює з урядами десятків держав та ініціює проекти в усьому світі. Штаб-квартира розташована у Римі (Італія).