НАБУ поінформувало держав-учасників Конвенції ООН проти корупції про результати роботи

Одним з важливих механізмів виявлення корупції для органу досудового розслідування є аналіз електронних декларацій топ-чиновників. Про це зазначив заступник керівника одного з підрозділів детективів Національного антикорупційного бюро України Олександр Скомаров під час виступу на 15-тій сесії Конвенції Організації Об'єднаних Націй (ООН) проти Корупції, яка відбулася у Відні (Австрійська Республіка) 22-24 січня 2019 року.

«Запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації є дієвим інструментом, який дозволяє виявляти випадки прихованої систематичної корупції», — зазначив Олександр Скомаров.

Крім того, представник НАБУ поінформував учасників конференції про результати діяльності Бюро. Він розповів, що у роботі детективів наразі перебуває понад 600 кримінальних проваджень, статус підозрюваних в яких мають близько 150 осіб.

Під час триденної роботи конференції відбулися панельні дискусії, присвячені реалізації положень Конвенції ООН проти корупції, питанням освіти як засобу запобігання корупції, декларуванню активів та врегулюванню конфлікту інтересів, а також міжнародному співробітництву та поверненню активів, набутих злочинних шляхом.

За результатами проведення конференції представники міжнародної спільноти ухвалили спільну резолюцію, у якій висловили готовність продовжити спільну роботу для подальшої реалізації Конвенції ООН проти корупції.

Сесію організовано Міжнародною асоціацією антикорупційних органів, участь у ній взяли представники з майже 70-ти країн світу.

Довідково

Конвенція ООН проти корупції (UNCAC) — це міжнародний правовий документ, погоджений членами Організації Об’єднаних Націй. Далекоглядний підхід до обговорення та обов’язковий характер багатьох положень робить його унікальним інструментом для розробки комплексної відповіді на глобальну проблему корупції. Конвенція відкрита для підписання 31 жовтня 2003 року в мексиканському місті Меріда.