НАБУ посилить співпрацю з Євроюстом та Європолом

Національне антикорупційне бюро України планує активніше співпрацювати з Європейською організацією з питань юстиції (Євроюст) та Європейським поліцейським офісом (Європол). Про це йшлося під час зустрічей директора НАБУ Артема Ситника та заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з керівництвом зазначених організацій, які відбулись в ході візиту української делегації до м. Гаага (Королівство Нідерландів) 27-28 вересня 2016 року.

Українські посадовці обговорили з європейськими колегами заходи з ефективної протидії корупції. З-поміж іншого йшлося про обмін інформацією, сприяння розслідуванням, які мають транскордонний характер.

Зокрема, в частині співпраці з Європолом йшлося про можливості обміну інформацією через неофіційні мережі, які дозволяють відстежувати активи, набуті у незаконний спосіб, й отримувати інформацію про процедури, що їх проводять відносно цих активів інші країни.

Співпраця з Євроюстом допомагає НАБУ налагодити співпрацю з компетентними органами країн-учасниць цієї організації, що сприятиме пришвидшенню та більшій ефективності при розгляді запитів від НАБУ. Відтак, підвищиться ефективність розслідувань кримінальних правопорушень, підслідних НАБУ.

Захід організовано за сприяння Посольства США в Україні та проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».