НАБУ посилює співпрацю з Інтерполом

Національне антикорупційне бюро України розширює міжнародну співпрацю в рамках мережі Глобальної платформи контактних осіб Інтерполу з повернення активів. Про деталі цієї співпраці йшлося під час 7-ої конференції Глобальної платформи контактних осіб з повернення активів, яка відбулась 6-8 червня у м.Оттава (Канада).

Від імені НАБУ участь у заході взяв Олександр Томєєв, начальник міжнародно-правового відділу Юридичного управління, який з 2016 року є контактною особою Бюро для роботи у захищеній мережі Глобальної платформи (I-SECOM).

Учасники заходу мали змогу детально ознайомитися з можливостями, які надає платформа правоохоронним органам у розслідуванні корупційних злочинів, налагодити контакти та домовитися про подальшу взаємодію з іноземними юрисдикціями.

Мережа Глобальної платформи контактних осіб Інтерполу охоплює понад 200 осіб від правоохоронних органів усього світу. Наявність свого представника у ній дозволяє Національному бюро оперативно отримувати інформацію щодо корупційних злочинів та збирати дані перед ініціюванням офіційної процедури міжнародної правової допомоги у розслідуванні кримінальних проваджень.

Нагадуємо, українська корупція залишила слід у 41 країні світу.

Довідково

Глобальна платформа контактних осіб Інтерполу з повернення активів розпочала роботу у 2009 році за ініціативи Інтерполу та StAR (Ініціатива Світового банку і Управління ООН з наркотиків та злочинності з повернення вкрадених активів). Стратегічною метою платформи є розширення міжнародної співпраці правоохоронних органів для виявлення, арешту, конфіскації та повернення викрадених активів шляхом обміну інформацією, у тому числі, з обмеженим доступом, захищеними каналами між працівниками-практиками, які представляють антикорупційні органи держав-членів Інтерполу.