НАБУ розпочинає співпрацю з Комісією з протидії корупції та конфіскації незаконних активів Болгарії

Національне антикорупційне бюро України (далі — НАБУ) та Комісія з протидії корупції та конфіскації незаконних активів Республіки Болгарія (далі — Комісія) налагоджують співробітництво для обміну досвідом, інформацією та технічною допомогою. Формати майбутньої взаємодії керівники відомств обговорили 28 січня 2021 року під час онлайн зустрічі.

Домовленості про багаторівневу співпрацю, а також її основні напрямки передбачені Меморандумом, який підписали Директор НАБУ Артем Ситник і голова Комісії Сотір Цацаров у грудні 2020 року. У документі, зокрема, йдеться про можливе створення робочих груп із конкретних питань, що становлять взаємний інтерес, надання консультацій, обмін інформацією, організацію спільних тренінгів і лекцій.

«Підписання Меморандуму стало гарним стартом для подальшого розвитку робочих і дружніх стосунків, адже опір корупції потребує консолідації зусиль правоохоронців із різних країн», — наголосив Сотір Цацаров.

За словами Артема Ситника, можливість самостійно здійснювати міжнародне співробітництво — це одна з важливих гарантій незалежності Національного бюро.

«Оскільки корупційні схеми, які розслідує НАБУ, рідко завершуються в Україні, якість співпраці з іноземними юрисдикціями позначається на ефективності нашої роботи. Успішний приклад транскордонного розслідування — викриття спільною слідчою групою НАБУ та польських правоохоронних органів злочинної групи на чолі з ексголовою Укравтодору. Щодо попереднього досвіду взаємодії з Болгарією, то ми направили до її компетентних органів 20 запитів про міжнародну правову допомогу та швидко отримали на них відповіді. Це свідчить про те, що у нас — одна мета, і мотивує поглиблювати співпрацю», — зазначив Артем Ситник.

Сотір Цацаров та Артем Ситник розповіли один одному про структуру та повноваження інституцій, які очолюють, а також в цілому про антикорупційну інфраструктуру своїх держав. Насамкінець домовилися зустрітися незабаром вже за участю ширшого кола учасників — представників інших, уповноважених на протидію корупції, відомств.

Довідково

Комісія з протидії корупції та конфіскації незаконно набутого майна (CACIAF) — це спеціалізований державний орган, який здійснює політику у сфері протидії корупції та конфіскації незаконно набутого майна. Комісія є колективним органом, до складу якого входять 5 членів: голова, заступник голови та 3 члени, які обираються простою більшістю голосів Народними зборами Болгарії на 6 років. Комісія перевіряє інформацію щодо вчинення посадовими особами, які займають відповідальне становище корупційних правопорушень; перевіряє декларації про майновий стан та доходи посадових осіб, які займають відповідальне становище; виявляє конфлікт інтересів вищих посадових осіб та ін.