НАБУ та Генеральна інспекція сил безпеки Чеської Республіки об’єднають зусилля у протидії корупції

Про співпрацю та обмін інформацією у сфері запобігання, виявлення та розслідування кримінальних корупційних правопорушень домовилися Національне бюро та Генеральна інспекція сил безпеки Чеської Республіки. 20 жовтня 2021 року Директор Національного бюро Артем Ситник та Директор Генеральної інспекції Радім Драгун підписали Меморандум про взаєморозуміння.

«Постійна взаємодія з компетентними органами інших держав — запорука успішної протидії корупції. Національне бюро має приклади результативної співпраці. Зокрема, 20 липня 2020 року НАБУ та Центральне антикорупційне бюро Польщі спільно викрили злочинну групу на чолі з колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України», — зазначив Артем Ситник.

Правоохоронці Генеральної інспекції зацікавлені у налагодженні продуктивної взаємодії з українськими колегами за кількома напрямами. Радім Драгун уточнив, що передусім це обмін інформацією, досвідом у розслідуванні кримінальних корупційних правопорушень, знаннями про високотехнологічні рішення та інновації, які використовуються у боротьбі зі злочинністю.

Довідково:

Генеральна інспекція сил безпеки Чеської Республіки (англ. IGSF, чеською — GIBS) створена у 2012 році. Основною метою діяльності є пошук, виявлення та розслідування фактів, що вказують на вчинення злочину представниками поліції Чеської Республіки, митної та пенітенціарної служб. Інспекція також проводить перевірку достовірності цих правопорушень, пропонує заходи, які необхідно вжити щодо такої діяльності та видає методичні рекомендації для дій окремих сил безпеки.