НАБУ є «антикорупційним чемпіоном» 2017 року — результати опитування Американської торговельної палати

Національне антикорупційне бюро є найефективнішим органом із-поміж антикорупційних інституцій України — так вважають 50% учасників щорічного опитування Американської торговельної палати в Україні (ACC) щодо сприйняття корупції. При цьому кількість представників бізнесу, переконаних в ефективності діяльності Бюро, зросла порівняно з минулим роком на 4 процентні пункти.

За словами Директора Національного бюро Артема Ситника, впродовж двох років від початку перших розслідувань НАБУ детективи найчастіше викривають корупцію у державному секторі та судовій гілці влади.

«Ми задокументували злочинну діяльність понад 30 суддів — це більше, ніж за шість років до початку роботи Бюро», — підкреслив Артем Ситник.

Наявність проблем у роботі судової системи підтвердили і представники бізнесу. За результатами опитування АСС, 71% респондентів вважають, що суди є найбільш корумпованими державними органами. Більше половини опитаних переконані у тому, що кроком, який Україна має зробити для досягнення прогресу у боротьбі з корупцією, є створення Антикорупційного суду.

«Постійно чуємо, що когось звільнили з-під варти, комусь суд обрав розмір застави, значно менший за розмір збитків, завданих корупційним злочином. Це майже зводить нанівець наші зусилля у боротьбі з корупцією. І, як наслідок, у представників бізнесу опускаються руки, вони не поспішають повідомляти правоохоронним органам про прояви корупції, з яким їм доводиться стикатися: люди не вірять, що вдасться притягнути винних до відповідальності. Проте законопроект щодо створення Антикорупційного суду вже у парламенті, тому, сподіваємося, досить скоро ситуація зміниться», — наголосив Директор Бюро.

Переглянути опитування можна тут - http://publications.chamber.ua/2018/Chamber_CPS_2017.pdf

Довідково

Щорічне опитування щодо сприйняття корупції проводиться четвертий рік поспіль анонімно серед представників компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (ACC) — громадської неприбуткової організації, що працює в Україні з 1992 року. Результати дослідження базуються на оцінці сприйняття ситуації міжнародною бізнес-спільнотою. Цього року в опитуванні взяли участь 184 респонденти, 80% яких представляють підприємства, на яких працюють 100 і більше найманих осіб. 49% опитаних належать до топ-менеджементу компаній.