Неправомірна вигода депутата облради та прокурора з Одещини: матеріали справи відкрито

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили депутату Одеської обласної ради та заступнику керівника однієї із місцевих прокуратур Одеської області про завершення досудового розслідування стосовно них за підозрою у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

15 березня 2018 року цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів кримінального провадження. Після ознайомлення з відомостями досудового розслідування буде складено обвинувальний акт для подальшого скерування до суду.

За версією слідства, депутат Одеської обласної ради у змові з заступником керівника однієї із місцевих прокуратур Одеської області здійснювали тиск на директора однієї з місцевих агропромислових компаній з метою його схиляння до надання неправомірної вигоди. Натомість, підозрювані обіцяли припинити тиск на підприємство та всіляко сприяти в подальшій господарській діяльності підприємця.

Одразу після отримання неправомірної вигоди в розмірі 40 тис. доларів США посадовців було затримано. 9 жовтня 2017 року їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 368 КК України.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні детективи Національного бюро розпочали в листопаді 2017 року після передачі матеріалів провадження за підслідністю з Генеральної прокуратури України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.