Підтримка Антикорупційного бюро Польщі допомагає НАБУ у розслідуваннях

Центральне антикорупційне бюро Республіки Польща (Central Anti-corruption Bureau, далі — ЦБА) стало першим правоохоронними органом, із яким Національне бюро започаткувало міжвідомчу співпрацю. Із 2016 року працівники НАБУ та ЦБА реалізували низку антикорупційних розслідувань. Серед них найбільшого резонансу набуло розслідування фактів отримання неправомірної вигоди колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України та її легалізації на території Польщі. На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник 23 квітня 2021 року під час міжнародного антикорупційного семінару до 15 річниці ЦБА.

«За п’ять років, що минули від моменту підписання Меморандуму про співпрацю НАБУ та ЦБА, нашими зусиллями цей документ наповнився конкретним змістом. Ми постійно відчуваємо підтримку польських колег та надаємо її зі свого боку. Запевняємо, що Національне бюро й надалі залишатиметься для ЦБА надійним партнером», — зазначив Артем Ситник.

У семінарі взяли участь представники антикорупційних органів різних держав та міжнародних організацій, як-от: EPAC — «Європейські партнери проти корупції» та GRECO — «Група держав проти корупції».

Нагадуємо, у липні 2020 року НАБУ та САП спільно з Центральним антикорупційним бюро Польщі та Окружною прокуратурою міста Варшави викрили злочинну групу на чолі з колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України. У січні 2021 року матеріали кримінального провадження стосовно екскерівника «Укравтодору» скеровано для завершення досудового розслідування до Польщі, оскільки він є громадянином цієї держави. Крім цієї особи, у справі — ще п’ятеро підозрюваних. 

 

Довідково

12 травня 2016 року у Варшаві директори НАБУ та ЦБА підписали Меморандум про взаєморозуміння. Відповідно до нього між відомствами здійснюється обмін інформацією стосовно законодавчих норм, аналітичними висновками, результатами досліджень та іншими матеріалами щодо виявлення, розслідування та запобігання корупційним злочинам.

22 вересня 2017 року НАБУ та ЦБА підписали Угоду щодо здійснення заходів із запобігання та протидії корупційним ризикам під час реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги від 9 вересня 2015 року.