Позиція МВФ: НАБУ потрібно створити всі умови для безперешкодної роботи

Національне антикорупційне бюро України показало себе як дійсно незалежний ефективний орган. Аби його зусилля у боротьбі з корупцією отримували остаточний результат, потрібно усунути перешкоди, які наразі стримують імплементацію антикорупційної реформи. Передусім, це — відсутність Антикорупційного суду, тиск, яким супроводжується кожне розслідування стосовно топ-корупціонерів, та спроби обмежити функціональну незалежність Бюро. На цьому наголосив голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рон ван Роден 14 лютого під час зустрічі представників місії із керівництвом НАБУ.

Під час зустрічі сторони обговорили принципові умови для формування Антикорупційного суду, причини появи роз’яснення НАЗК (щодо статей 366-1 та 368-2 КК України) та наслідки, які воно могло мати для діяльності антикорупційних органів, а також інші кроки, якими створюються ризики для обмеження незалежності НАБУ.

У зустрічі взяли участь з боку НАБУ — директор Бюро Артем Ситник та його Перший заступник Гізо Углава; з боку Міжнародного валютного фонду — голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден, голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман, члени місії Джонатан Памполінв, Емануель Матіас та Максим Маркевич.