Представники НАБУ переймають досвід роботи латвійських антикорупційних органів

Делегація Національного антикорупційного бюро України протягом 8-10 серпня перебуває з робочим візитом у м. Рига (Латвійська Республіка). Мета поїздки – ознайомлення з роботою латвійського Бюро по запобіганню і боротьбі з корупцією (KNAB) та обмін досвідом у напрямку виявлення та розслідування корупційних правопорушень.

Директор НАБУ Артем Ситник, перший заступник директора Гізо Углава та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зустрінуться з очільником латвійського антикорупційного бюро Ярославом Стрельчонкою та керівниками підрозділів антикорупційного відомства, та обговорять з латвійськими колегами механізми протидії корупції, що застосовуються в Україні та Латвії.

Під час візиту, організованого за сприяння Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, учасники делегації також відвідають низку заходів щодо планування та впровадження Антикорупційної стратегії і відповідних систем моніторингу у Латвії, проведення антикорупційного аналізу проектів та існуючої законодавчої бази, , інформування громадськості про випадки корупції, здійснення антикорупційної перевірки та запобігання корупції в системі публічного адміністрування та у бізнес середовищі.

Довідково

Латвійське Бюро по забіганню і боротьбі з корупцією (KNAB) працює з 2002 року. До завдань KNAB входить попередження і розслідування злочинів, пов’язаних з корупцією, та комплексна просвітницька робота з населенням. Бюро знаходиться під наглядом Кабінету Міністрів, виконує встановлені законом функції щодо запобігання та боротьби з корупцією, а також здійснює контроль виконання правил фінансування політичних організацій (партій) та їх об’єднань. За діяльністю КNAB спостерігає парламентський Комітет з нагляду за заходами із запобігання та боротьби з корупцією, контрабандною торгівлею та організованою злочинністю. До його завдань входить інформування депутатів про роботу Бюро. Комітет не має повноважень опротестовувати рішення КNAB.