Представники НАБУ вивчали досвід боротьби з корупцією у Фінляндії

Представники Національного антикорупційного бюро України ознайомилися з роботою правоохоронних органів Фінляндії у напрямку боротьби з корупцією під час візиту з метою навчання й обміну досвідом. Українські колеги мали змогу поспілкуватися з представниками Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури, Національного бюро розслідувань, Фінської митниці тощо.

Під час візиту представники НАБУ ознайомились з інструментами збору розвідувальної інформації, діяльністю правоохоронних органів з відстеження корупційних активів, арешту і конфіскації доходів від відмивання грошей і фінансування тероризму, прикладами міжвідомчого співробітництва поліції, митниці та прикордонної служби в ході розслідування корупційних злочинів.

У рамках візиту відбулась зустріч директора НАБУ Артема Ситника та Генерального прокурора Фінляндії Маті Нісінена (Matti Nissinen). Директор Бюро підкреслив, що «українські борці з корупцією зацікавлені у вивченні досвіду Фінляндії як країни, що має репутацію однієї з найменш корумпованих держав».

«Міжвідомча співпраця між різними правоохоронними органами – один із ключових елементів на шляху до успішної діяльності», – заявив в свою чергу Генпрокурор Фінляндії.

Навчальний візит до Фінляндії тривав з 13 по 19 грудня 2015 року та був присвячений ефективним практикам проведення розслідувань та повернення активів. Зустріч відбулася завдяки Проекту Євросоюзу з підтримки реформ у сфері юстиції в Україні.