Приєднання до Конвенції ОЕСР проти хабарництва є вкрай важливим на шляху до ЄС – Гізо Углава

Приєднання України до Конвенції ОЕСР проти хабарництва – важливий крок на шляху до можливості приєднання до найвищих антикорупційних світових стандартів. Про це зазначив т.в.п. Директора Національного бюро Гізо Углава під час зустрічі робочої групи в межах форуму «Розбудова інфраструктури OECP», що проходить у Парижі 10-14 жовтня.

«Під час війни особливо важливо протидіяти внутрішньому ворогу – корупції. Україна вже зробила кроки для адаптації законодавства і посилення відповідальності за корупційні злочини», – зазначив Гізо Углава. Він також зазначив, що дотримання міжнародних антикорупційних стандартів відіграють важливу роль для відбудови інфраструктури України після завершення бойових дій.

Також, користуючись нагодою, Гізо Углава разом із українською делегацією провів низку двосторонніх зустрічей та зустріч із головою робочої групи ОЕСР паном Драго Косом.

Нагадаємо, Указом Президента було утворено спеціальну робочу групу, що об'єднала й зокрема представників НАБУ та САП. Наразі триває процес узгодження українського законодавства з Конвенцією ОЕСР щодо боротьби з хабарництвом та пов’язаними з нею інструментами.
 

Довідково

Захід відбувся 10-11 жовтня 2022 року у Парижі в контексті посилення співробітництва між Україною та ОЕСР та прагнення України стати державою-членом ОЕСР. 

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об’єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку. Метою діяльності ОЕСР є створення кращих рішень для державної політики, що сприятимуть економічному розвитку, рівним можливостям і добробуту для всіх.