Public Talk у Харкові: про корупцію місцевого рівня та боротьбу з нею

Про особливості боротьби з корупцією «на місцях» та законні інструменти її стримування представники правоохоронних органів та громадськості говорили 31 липня 2018 року у харківському правовому клубі «Правокатор».

Під час публічного обговорення (Public Talk) директор Харківського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Юрій Кравченко розповів про підслідність НАБУ, щоб повідомляючи про корупцію громадяни не помилялися адресатом.

«Законодавець у статті 216 Кримінального процесуального кодексу України чітко визначив 13 складів злочинів, які може розслідувати НАБУ. Як показує практика, найчастіше це злочини, кваліфіковані за статтями 191 та 368 Кримінального кодексу. У розрізі підслідних осіб місцевого рівня, це, у першу чергу, — депутати обласних рад та міські голови міст обласного значення», — пояснив Юрій Кравченко.

Також він поінформував учасників обговорення про завдання та виклики у роботі НАБУ особливості діяльності детективів і дієві інструменти у боротьбі з корупцією.

Захід організований НАБУ спільно з Радою громадського контролю (РГК) НАБУ. Серед учасників: члени РГК при НАБУ Артем Романюков та Катерина Риженко, директор Харківського територіального управління Національного бюро Юрій Кравченко, член громадської ради при Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів (АРМА) Василь Білоус.