Сінгапурські поради детективам НАБУ: окреме розслідування – спеціальний план

Запорукою ефективного результату у розслідуванні корупційного правопорушення є його планування. У кожному конкретному випадку детективам необхідно чітко визначати етапи та найбільш відповідні методи слідчих дій. На цьому наголошував колишній директор Бюро розслідувань корупційної діяльності (Corrupt Practices Investigation Bureau) пан Чуа Чер Як під час тренінгу для співробітників Національного антикорупційного бюро України (Train-The-Trainers Programme Anti-Corruption Strategies for the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine). Відповідне навчання відбувалося 17-21 липня у Коледжі державної служби (Civil Service Collage) Сінгапуру.

Упродовж навчання 11 представників НАБУ відвідали Бюро розслідування корупційної діяльності та Генеральну прокуратуру Сінгапуру, ознайомилися з національним законодавством держави та особливостями роботи її правоохоронної системи. Також учасники навчання поглибили свої навички з підготовки запитів на надання міжнародної правової допомоги, отримали практичні поради щодо міжнародної взаємодію з питань повернення активів, отриманих незаконним шляхом.

«Приїхавши до Сінгапуру, ми переконалися у тому, що досконале законодавство та його безумовне дотримання, ефективне управління та справедливе правосуддя здатні зменшити корупцію і здійснити так зване «сінгапурське диво». Отримавши досвід колег, намагатимемось втілити його на практиці в українських умовах боротьби з корупцією», – зазначив заступник Директора Бюро Анатолій Новак.

Тренінг у Сінгапурі став другим навчальним візитом представників Національного бюро до цієї держави, здійсненим за підтримки Посольства України у Сінгапурі та Міністерства закордонних справ Сінгапуру.