Співробітники НАБУ переймали німецький досвід у протидії корупції

Делегація Національного антикорупційного бюро України протягом16-22 жовтня перебувала з робочим візитом у Федеративній Республіці Німеччина. Метою візиту,організованого за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва (ІРЦ), було вивчення досвідудіяльності німецьких правоохоронних органів у сфері боротьби з корупцією.

Представники Бюро ознайомилися зі структурою та повноваженнями прокуратури і поліції у Німеччині, напрямками їхньої взаємодії у боротьбі з корупцією, а також з організацією роботи Спеціалізованого відділу по боротьбі з корупцією Прокуратури у м. Нойрупін та кримінальних відомств земель Берлін та Бранденбург.

Зокрема, у Бранденбурзі німецькі колеги поінформували про етапи порушення оперативно-розшукових справ, можливості роботи з анонімними інформаторами, використання досвіду розвідувальних служб та поліції в галузі попередження злочинів, практику аналізу та оцінки інформації з відкритих джерел.

Під час візиту відбулася низка фахових зустрічей за участю Генерального прокурора Федеративної республіки Німеччина у відставці Вальтера Зельтера, Генерального прокурора землі Бранденбург доктора Ерардо Крістоферо Раутенберга, старшого прокурора м. Нойрупін Франка Фінтера, Головного комісара у кримінальних справах Кримінального відомства Бранденбурга. Учасники дискусій порівняли конституційно-правовуситуацію та організацію досудового слідства в Україні та Німеччині, обговорили можливі напрямки міжнародної співпраці під час розслідувань корупційних злочинів.

Нагадуємо, німецькі партнерисприяють НАБУ у напрямку організації підвищення кваліфікації детективів та надають матеріально-технічну допомогу.