Співробітники НАБУ посилюють співпрацю з Європолом та Євроюстом

Для розширення можливостей здобуття доказів у рамках розслідувань кримінальних корупційних проваджень за допомогою інструменту міжнародного правового співробітництва працівники міжнародно-правового відділу Юридичного управління Національного антикорупційного бюро України впродовж 14-15 березня перебували з ознайомчим візитом в Європейській організації з питань юстиції (Євроюст), що у місті Гаага (Королівство Нідерландів). Візит відбувся на запрошення Євроюсту та за сприяння проекту «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні».

Під час візиту представники НАБУ обговорили із фахівцями Євроюсту питання надання взаємної правової допомоги у кримінальних провадженнях, зокрема, пов’язані із застосуванням положень Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року, Другого додаткового протоколу до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 2001 року. Також юристи Бюро обговорили особливості двосторонньої взаємодії з національними представниками держав, із якими НАБУ співпрацює найчастіше.

Крім того, делегація НАБУ відвідала Європейську поліцейську службу (Європол). Під час зустрічі йшлося про практичні аспекти взаємодії в рамках Угоди між Україною та Європолом про оперативне та стратегічне співробітництво.

Нагадуємо, співпраця НАБУ з Євроюстом започаткована у 2016 році. В рамках цієї співпраці проведено низку координаційних зустрічей з метою підвищення ефективності розслідувань корупційних кримінальних правопорушень.

Задля викриття українських топ-корупціонерів НАБУ скерувало 300 запитів до 57 країн світу. 130 із них — виконано. Латвія, Кіпр, Австрія, Велика Британія та Швейцарія — топ-п’ять країн, де українські корупціонери залишили свій слід і до компетентних органів яких НАБУ зверталося найчастіше. Рекордсменами за кількістю запитів, скерованих НАБУ до інших держав, є справа з заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (53 запити) та завдання збитків ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (19 запитів).

Фото: www.justpeacethehague.com