Справа судді-хабарниці ОАСК: матеріали відкрито

26 липня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили судді Окружного адміністративного суду міста Києва про завершення досудового розслідування за фактом отримання нею неправомірної вигоди.  Їй надано матеріали слідства для ознайомлення.

Суддю викрили при отриманні неправомірної вигоди у розмірі 2000 дол. США 10 травня 2018 року прокурори САП та оперативні працівники Головного управління «К» Служби безпеки України. 11 травня їй повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

У подальшому, 24 травня 2018 року, суд обрав підозрюваній судді запобіжний захід у вигляді застави у розмірі понад 140 тис. грн та поклав на неї низку інших процесуальних обов’язків.

Рішенням Вищої ради правосуддя суддю тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Фото: anticor

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.