США стоять пліч-о-пліч з антикорупційними інституціями України — Заступниця Держсекретаря США

Детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури невтомно розслідують резонансні корупційні злочини, вчинені найвищими посадовцями держави. Сполучені Штати підтримують їхні зусилля, розуміючи, як нелегко працювати в умовах можливого тиску та критики.

На цьому наголосила Заступник Держсекретаря США — керівниця Бюро держдепартаменту з питань протидії міжнародному наркотрафіку та розвитку правоохоронної системи Кірстен Медісон 19 жовтня 2018 року під час брифінгу у НАБУ.

«Боротьба з корупцією — це важка робота, тому треба мати всі ресурси, щоб розслідувати, передати до суду та притягнути до відповідальності корупціонерів. В Україні є три складові цього процесу — НАБУ, САП та новостворений Вищий антикорупційний суд. Всі ці інституції мають працювати разом для того, щоб антикорупційна реформа відбулася», — акцентувала пані Медісон.

За її словами, ухвалення закону «Про Вищий антикорупційний суд» стало важливим етапом, наступним кроком після якого має стати створення повноцінного незалежного ефективного суду. «Ми очікуємо, що Україна зробить кроки в цьому напрямку незабаром, так, як було обіцяно її урядом», — підкреслила Заступник Держсекретаря США.

Перебуваючи у НАБУ, пані Медісон ознайомилася з умовами й особливостями роботи відомства, поспілкувалася з Директором та детективами.