Судові вироки мають вирішальне значення для антикорупційної реформи — Директор НАБУ

Вироки судів у справах із викриття топ-корупції, розслідуваних детективами Національного антикорупційного бюро України, засвідчать, що антикорупційна реформа в Україні досягла успіху. На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник 7 червня під час зустрічі з представниками робочої групи Європейського Союзу з питань Східної Європи та Центральної Азії.

«Ми перебуваємо у вирішальній точці. Корумпована система чинить супротив, а ми повинні зламати її, зокрема завдяки вирокам стосовно топ-корупціонерів. Чинна судова система наочно продемонструвала свою неспроможність працювати відкрито, незалежно та справедливо. На це вказує той факт, що детективи НАБУ викрили на корупції і затримали понад 20 суддів», – зазначив Артем Ситник.

За його словами, судові процеси у деяких справах, розслідуваних НАБУ, не мають зрушень більше року. Саме тому Бюро підтримує ініціативу створення Спеціалізованого антикорупційного суду.

Також Артем Ситник поінформував представників робочої групи про засади інституційної незалежності Бюро та організацію роботи, взаємодію НАБУ з іншими правоохоронними органами як в Україні, так і закордоном.

Довідка

До Робочої групи Європейського Союзу з питань Східної Європи та Центральної Азії (Working Party on Eastern Europe and Central Asia – COEST) входять представники всіх 28-ми країн-членів ЄС. Вона формулює та представляє на робочому рівні позиції держав-членів ЄС та опрацьовує спільно з іншими причетними робочими групами Ради ЄС рішення стосовно країн Східної Європи та Центральної Азії для винесення їх на розгляд Комітету постійних представників у Раді міністрів ЄС. До повноважень Робочої групи входять у тому числі регулярний перегляд політики ЄС щодо санкцій, пов’язаних із Україною.