Система протидії корупції у НАБУ відповідає вимогам стандарту ISO 37001:2016

Національне антикорупційне бюро України стало першим в Україні та одним із перших у Європі та світі правоохоронним органом, який підтвердив повну відповідність його системи управління заходами протидії корупції вимогам міжнародного стандарту ISO 37001:2016. Цей факт засвідчений відповідним сертифікатом.

Отримання цього сертифіката у квітні 2019 року стало результатом успішного проходження аудиту системи управління заходами протидії корупції, яка діє в Бюро. Сертифікаційний аудит здійснила компанія PECB Group Inc за ініціативи керівництва НАБУ та за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).

Процес сертифікації відбувався у кілька етапів. Під час першого етапу, влітку 2018 року, чотири працівники Управління внутрішнього контролю стали сертифікованими спеціалістами з впровадження стандарту ISO 37001:2016. Наступним кроком стала адаптація нормативно-розпорядчих документів НАБУ до вимог стандарту.

Зокрема, вдосконалено процедури оцінки корупційних ризиків у діяльності Національного антикорупційного бюро України, оптимізовано роботу комісії з оцінки корупційних ризиків, запроваджено додаткові механізми моніторингу та контролю за станом виконання заходів з питань запобігання та протидії корупції у Національному бюро. Низку нормативно-правових актів адаптовано до вимог міжнародного стандарту ISO 37001:2016.

У листопаді-грудні 2018 року здійснено попередній аудит системи протидії корупції. У результаті Бюро отримало об’єктивну оцінку експертів щодо стану та перспектив розвитку побудованої системи управління заходами протидії корупції.

Завершальний етап, сертифікаційний аудит, відбувся на початку 2019 року. Він охоплював роботу всіх структурних підрозділів Національного бюро та, зокрема, трьох територіальних управлінь. Дослідження відбувалися у форматі аналізу документів, відповідних управлінських процесів та інтерв’ювання працівників.

Експертний висновок за результатами аудиту було спрямовано до центрального офісу PECB Group Inc. (м. Монреаль, Канада). Саме там було ухвалено остаточне рішення про те, що підрозділи та процеси у НАБУ функціонують у повній відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO 37001:2016 та згідно із Законами України «Про запобігання корупції» та «Про Національне антикорупційне бюро України». Власне, це і засвідчено сертифікатом.

Термін дії сертифіката — 3 роки. Однак щороку організація має підтверджувати відповідність системи управління заходами протидії корупції високим стандартам та кращим світовим практикам.