А. Ситник: Антикорупційний суд має формуватися на прозорій конкурсній основі

Cпеціалізований антикорупційний суд зможе гарантувати прийняття справедливих рішень за рахунок прозорого конкурсного призначення суддів без корупційного минулого. На цьому наголосив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час круглого столу.

Він нагадав, що замість того, щоб дотримуватися законодавства, суди інколи стають на захист інтересів певних осіб, як, наприклад, під час розгляду апеляцій та визначення розміру застав для учасників так званої «газової схеми О.Онищенка».

«Такі випадки та тотальна корумпованість судової гілки влади й обумовлюють необхідність створення Антикорупційного суду», – вважає директор Бюро.

Разом із тим А.Ситник звернув увагу й на необхідність передбачити у законодавстві певні гарантії безпеки для антикорупційних суддів.

«Кримінальні провадження, пов’язані з корупцією у вищих ешелонах влади, завжди передбачають ризик для людей, які ними займаються – детективів, прокурорів, суддів», – пояснив директор Бюро.

Нагадуємо, 30 червня відбувся круглий стіл на тему «Перспективи та практичні механізми запровадження в Україні спеціалізованих антикорупційних судів», організований ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» та «Реанімаційний пакет реформ».