Верховний Суд скасував рішення ВРП про догану судді зі Львова за те, що він дозволив НАБУ провести обшук в голови ОАСК

Верховний Суд скасував рішення Вищої ради правосуддя (далі — ВРП) про притягнення судді Галицького районного суду м. Львова до дисциплінарної відповідальності за нібито порушення Кримінального процесуального кодексу України під час розгляду клопотання детективів НАБУ на проведення обшуків у голови Окружного адміністративного суду Києва (далі – ОАСК). Це випливає із Постанови Верховного Суду від 14 червня 2018 року. Національне антикорупційне бюро вітає дане рішення і сподівається, що після нього тиск на суддю, який прийняв законне рішення, повністю припиниться.

Нагадуємо, у травні 2017 року в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливого незаконного збагачення і декларування недостовірної інформації головою ОАСК  детективи НАБУ звернулися до Галицького районного суду м. Львова з клопотанням про надання дозволу на здійснення низки обшуків, в тому числі за місцем роботи голови ОАСК.

Після вивчення наданих детективами матеріалів, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Віталій Радченко частково задовольнив клопотання НАБУ. Після проведення обшуку, заступник голови ОАСК Володимир Келеберда, який на момент обшуку виконував обов’язки голови суду, подав скаргу до Вищої ради правосуддя. В результаті Дисциплінарна палата ВРП винесла судді Радченку сувору догану, мотивувавши своє рішення тим, що він як суддя львівського суду нібито не мав права розглядати клопотання про обшук у Києві, а перелік речей, які суд дозволив детективам вилучити, був недостатньо конкретним. При цьому дисциплінарний орган не взяв до уваги, що сам голова ОАСК, кабінет якого обшукувався, не подавав жодних скарг до Національного бюро, прокуратури чи суду, та не вимагав повернення майна, вилученого під час обшуку на його робочому місці.

Оскарження рішення Дисциплінарної палати у Вищій раді правосуддя не принесло результатів — попри те, що ВРП визнала відсутність порушення територіальної підсудності, рішення залишилося в силі без будь-яких змін. 14 червня 2018 року новостворений Верховний Суд за результати розгляду скарги судді  Галицького районного суду м. Львова, скасував рішення ВРП, яким було залишено без змін винесену йому догану.

Розслідування кримінального провадження за фактами можливих правопорушень з боку голови ОАСК триває. Наразі детективи НАБУ очікують відповіді на міжнародно-правові доручення, надіслані до компетентних органів інших держав з метою отримання інформації, що може мати доказове значення у кримінальному провадженні.

Фото: zib.com.ua