Внесення змін до КПК є обґрунтованим кроком законодавців - А. Ситник

У понеділок, 11 січня, Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури». Внесені зміни позитивно позначаться на роботі як Генеральної прокуратури, так і Національного антикорупційного бюро України. У цьому переконаний директор Бюро Артем Ситник.

За його словами, дані зміни до законодавства дозволять слідчим органам прокуратури завершити розслідування корупційних кримінальних проваджень.

«Спочатку у Законі передбачалося, що ГПУ має протягом трьох місяців, починаючи з 26 листопада 2015 року, передати Національному антикорупційному бюро раніше розпочаті корупційні кримінальні провадження - зазначив А.Ситник. – НАБУ вже отримало від Генпрокуратури понад 100 справ, деякі з яких розслідуються з 2012 року. Якщо до Бюро були б передані одразу всі підслідні справи, це загальмувало б нашу роботу. Адже у провадженні слідчих органів прокуратури знаходиться близько 5 тисяч кримінальних справ, практично половина з яких належить до підслідності НАБУ».

Водночас директор Бюро наголосив, що у керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури наявні повноваження щодо передачі для розслідування детективами НАБУ справ, які їм не підслідні, але можуть бути використані для попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Бюро.

«Переконаний, що Антикорупційний прокурор буде активно користуватися цим правом», - підкреслив А.Ситник.

Нагадуємо, Закон України №916-VIII «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими органів прокуратури» передбачає надання можливості залишення досудового розслідування, які здійснюються органами прокуратури, але підслідні Національному антикорупційному бюро України, у провадженні слідчих органів прокуратури до завершення їх розслідування.

 

Фото: Укрінформ