Європарламент очікує від України ухвалення закону про Антикорупційний суд

Європейський парламент закликає Україну врахувати рекомендації Венеціанської комісії при створенні Вищого антикорупційного суду, який має стати ключовим елементом боротьби з корупцією. На цьому наголосила голова делегації комітету Європейського парламенту із закордонних справ Лайма Андрікене під час прес-конференції, що відбулася 6 квітня 2018 року у Києві.

«Створення Антикорупційного суду, який відповідав би рекомендаціям Венеціанської комісії, є для нас пріоритетним питанням. Ухвалений у першому читанні законопроект — це крок у правильному напрямку. Втім, нас турбує, що у ньому не взяті до уваги всі рекомендації. Ми закликаємо Верховну Раду України взяти їх до уваги під час подальшого розгляду поправок до законопроекту і загалом пришвидшити процес ухвалення цього важливого закону», — акцентувала євродепутат.

За словами Лайми Андрікене, боротьба з корупцією для України — це не просто мета, а шлях до відкриття дверей іноземним інвесторам та інвестиціям, а відтак — новим економічним можливостям.

Під час візиту до Києва представники Європарламенту зустрілися з Директором НАБУ Артемом Ситником. Йшлося про розслідування, які здійснюють нові антикорупційні органи, а також специфіку взаємодії з судовою гілкою влади.

Нагадуємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада України в першому читанні ухвалила проект закону «Про Вищий антикорупційний суд» (№ 7440).