Заволодіння депутатом облради грошовою допомогою на лікування: скеровано до суду

15 лютого 2024 року НАБУ і САП відправили на лаву підсудних депутата Полтавської обласної ради та його близьку родичку, викритих на заволодінні коштами у сумі 100 тис. грн, які передбачались для виплати громадянам грошової допомоги на лікування.

Як встановило слідство, у грудні 2022 року депутат Полтавської облради, усвідомлюючи наявність грошових коштів у сумі 200 тис. грн, виділених з обласного бюджету для надання матеріальної допомоги громадянам, та необхідність їх термінового використання у зв’язку із закінченням року, вирішив заволодіти частиною цих коштів. Слід зазначити, що така допомога мала виплачуватися лише особам, які мали проблеми зі здоров’ям або перебували у скрутному становищі.

Для реалізації злочинного плану посадовець залучив співробітницю Полтавської обласної ради, яка надала йому «поради» щодо потенційних отримувачів такої допомоги з поміж наближених до нього осіб, а також допомогла з оформленням необхідних документів. У результаті допомогу у розмірі 100 тис. грн отримала родичка депутата, надавши виписку із медичної карти з недостовірними відомостями. 

Після надходження 100 тис. грн на рахунок родички депутата на усю суму було накладено арешт. 

12 вересня 2023 року осіб викрили та згодом повідомили їм про підозру за ч. 4 ст. 191 КК України, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України.

5 грудня 2023 року слідство у справі завершили. Матеріали досудового розслідування стосовно посадовиці апарату Полтавської обласної ради виділили в окреме провадження.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.