НАБУ отримає допомогу ЄС в рамках нового антикорупційного проекту. Фоторепортаж

16.09.2016 18:06

Законодавчі ініціативи, необхідні для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро України, підтримали європейські політики. Зокрема, йдеться про право на автономне зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування) та створення Спеціалізованого антикорупційного суду. Таку позицію висловили Комісар із питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнес Ган та міністр закордонних справ Данії Крістіан Єнсен під час робочої зустрічі з керівниками антикорупційних органів України та Комітету ВР з питань протидії та запобігання корупції.  

«Якщо НАБУ нарешті отримає можливість проведення власними силами прослуховування відповідно до встановлених міжнародних стандартів – це буде сприяти підвищенню рівня незалежності антикорупційних органів», - заявив Йоганнес Ган.

Євросоюз і надалі сприятиме становленню та розвитку НАБУ. Бюро отримає консультативну підтримку з розробки стратегії та нарощення матеріально-технічного потенціалу в рамках програми «Підтримка боротьби проти корупції в Україні у 2017-2019», яка реалізовуватиметься Данською аґенцією із міжнародного розвитку (DANIDA) за підтримки Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні.

Зі свого боку директор Бюро Артем Ситник наголосив: «Левова частка досягнень Антикорупційного бюро – це заслуга наших міжнародних партнерів. У результаті нашої співпраці з Консультативною місією ЄС вдалося реалізувати низку проектів розвитку НАБУ, серед яких, зокрема, й облаштування кімнат для допитів. Переконаний, подальша плідна співпраця дозволить нам подолати корупцію в країні».

 

Довідка

Програма ЄС «Підтримка боротьби проти корупції в Україні у 2017-2019» планується до запуску на початку 2017 року. Команда DANIDA, що реалізуватиме проект, буде працювати разом зі штаб-квартирою КМЄС у Києві. Проект дозволить значно розширити допомогу, яку КМЄС уже запропонувала у сфері боротьби з корупцією в Україні. Здійснюватимуться надання стратегічних консультацій, підготовка кадрів, забезпечення обладнанням та координація з антикорупційними органами в країнах-членах ЄС задля обміну досвідом.