Місія МВФ підтримує функціональну незалежність НАБУ

Функціональна незалежність Національного антикорупційного бюро України – запорука прогресу у боротьбі з корупцією в Україні. Така позиція була висловлена представниками місії Міжнародного валютного фонду Таносом Арванітісом (заступник директора Європейського департаменту) та Роном ван Руденом (голова місії МВФ в Україні).

Представники МВФ зазначили, що можливість прослуховування є важливим елементом зміцнення функціональності НАБУ, тому важливо, аби ця ініціатива отримала підтримку парламенту. Це – структурний «маяк» програми МВФ і українська сторона зобов’язалась ухвалити відповідний закон до кінця листопада.

Під час зустрічі з місією МВФ директор НАБУ Артем Ситник розповів про поточний стан справ та підкреслив необхідність прийняття низки законодавчих ініціатив, які сприятимуть ефективній боротьбі з корупцією, включаючи надання права на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування), створення Антикорупційного суду, а також збереження підслідності, визначеної ст.216 Кримінального процесуального кодексу України за НАБУ, в існуючому форматі.

Зі свого боку представники МВФ висловили підтримку діям НАБУ, а також наголосили на тому, що ефективність боротьби з корупцією й надалі залишається одним з ключових показників, за якими Фонд оцінюватиме рівень співпраці України з МВФ.

«Ви зробили вражаючий прогрес у створенні нової організації з нуля, що є непростим завданням. Зусилля у боротьбі з корупцією мають продовжуватися і надалі для того, щоб забезпечити реальні результати», - зазначив представник МВФ. 

У зустрічі взяли участь з боку НАБУ – директор Бюро Артем Ситник та його Перший заступник Гізо Углава; з боку Міжнародного валютного фонду – заступник директора Європейського департаменту Танос Арванітіс, керівник місії МВФ в Україні Рон ван Руден, члени місії МВФ Стефані Ебле, Жером Ваше, Єммануель Матіас, Максим Маркевич.