НАБУ перейняло досвід правоохоронних органів США щодо превенції протиправної поведінки серед працівників

Вивченням кращих американських практик внутрішнього контролю та притягнення до відповідальності правоохоронців для вдосконалення роботи Національного антикорупційного бюро України займалися детективи Управління внутрішнього контролю (УВК) під час програми «Передовий досвід у сфері внутрішньої безпеки в правоохоронних органах».

Вони відвідали 5 міст США, зустрілися з працівниками федеральних органів, органів прокуратури, поліції, навчальних закладів і тренінгових центрів, ознайомилися з досвідом іноземних колег щодо роботи з викривачами та взаємодії з іншими державними органами, вивчили роль громадськості у дотриманні законності в правоохоронній діяльності.

«У США рівень довіри населення до правоохоронних органів дуже високий. Насамперед це обумовлюється суворим кадровим відбором і постійним підвищенням професійної майстерності працівників. Також важливу роль у забезпечені доброчесної поведінки правоохоронців відіграють високі етичні стандарти та ефективні процедури внутрішніх розслідувань», — розповів старший детектив – керівник відділу запобігання корупції УВК, Руслан.

Програма, що тривала з 1 по 22 лютого 2020 року, є частиною International Visitor Leadership Program і відбулася за підтримки Департаменту США з питань освіти та культури й Посольства США в Україні. До складу української делегації увійшли працівники НАБУ, Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Нагадуємо, на початку 2019 року Національне бюро успішно пройшло аудит внутрішньої системи управління заходами протидії корупції та отримало сертифікат, що затверджує її відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 37001:2016.