Представники НАБУ обмінялися з європейськими колегами досвідом із протидії корупції

Посилення взаємодії між антикорупційними інституціями за допомогою інструментів Європолу, розробка надійної системи захисту викривачів, обмін кращими практиками виявлення корупції в державному секторі та цифровізація публічних послуг — основні рекомендації щорічної EPAC/EACN* декларації.

Ухвалення декларації відбулося на 20-ій Щорічній професійній конференції EPAC/EACN, що пройшла у Вільнюсі (Литовська Республіка) 1-2 грудня 2021 року. Національне бюро, яке з 2015 року є членом EPAC — Європейські партнери проти корупції, також у переліку країн, які проголосували за документ.

Інституцію на заході представляли перший заступник Директора Національного бюро Гізо Углава та начальник міжнародно-правового відділу Юридичного управління Олександр Томєєв.

Учасники конференції обговорювали результати 20-річної роботи у сфері протидії корупції. Зокрема відзначили створення у 2021 році Прокуратури Європейського Союзу (EPPO) та Фінансово-економічного центру Європолу (EFECC).

Подія зібрала 120 учасників з 29 країн Європи, які представляють 54 інституції. Організатором конференції виступила Спеціальна служба розслідувань Литовської Республіки, з якою Національне бюро співпрацює ще з 2016 року.

*EPAC/EACN (The European Partners against Corruption and European contact-point network against corruption) — Європейські партнери проти корупції та Мережа європейських антикорупційних організацій.