ЄС підтримує законодавчі ініціативи, необхідні для ефективної роботи НАБУ — Х’юґо Мінґареллі, Надзвичайний та Повноважний посол ЄС

Національне антикорупційне бюро України й надалі отримуватиме політичну та організаційну підтримку європейських партнерів. Зокрема, Європейський Союз сприятиме тому, щоб на законодавчому рівні були усунуті проблеми, що можуть стати на заваді боротьбі з корупцією в Україні. На цьому акцентував увагу Надзвичайний та Повноважний посол ЄС Х’юґо Мінґареллі під час зустрічі з директором НАБУ Артемом Ситником.

За словами Артема Ситника, в роботі Бюро наразі є три основні виклики: створення Антикорупційного суду, надання НАБУ повноважень для автономного зняття інформації з каналів зв’язку та повноцінний запуск роботи Національного агентства з питань запобігання корупції.

«По-перше, ми переконалися, що судова система не готова розглядати ті корупційні справи, які ми розслідуємо. По-друге, прослуховування корупціонерів каналами інших правоохоронних органів – це завжди зниження оперативності і ризик витоку інформації. Тому вже тривалий час ми ініціюємо ці питання, адже впевнені, що їх вирішення зможе забезпечити повну функціональну незалежність Національного бюро», – наголосив директор НАБУ.

Х’юґо Мінгареллі та Артем Ситник також обговорили питання співпраці Бюро з іншими правоохоронним органами України та налагодження ефективної взаємодії на міжнародному рівні.

Нагадуємо, надання НАБУ права на автономне зняття інформації з каналів зв’язку (прослуховування) та створення Антикорупційного суду підтримали Комісар із питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнес Ган та міністр закордонних справ Данії Крістіан Єнсен.