Антикорупційна ініціатива ЄС підтримає інституційну спроможність НАБУ

Європейський Союз готовий надавати підтримку реформам в України, в тому числі й у сфері боротьби з корупцією. Водночас, викликають занепокоєння часті спроби підірвати незалежність та ефективність новостворених антикорупційних органів, зокрема – Національного антикорупційного бюро. На цьому під час презентації програми «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» (EUACI) 1 червня наголосив Йоганнес Ган, комісар Європейського Союзу із питань європейської політики сусідства і розширення.

«Ми стурбовані політизацією процесу призначення трьох аудиторів НАБУ. Воно має відбуватися прозоро та без затримки, у відповідності до законодавства. Також НАБУ повинно врешті-решт отримати право на самостійне прослуховування», — підкреслив Йоганнес Ган.

Комісар ЄС із питань європейської політики сусідства і розширення підкреслив, що європейські партнери також вбачають необхідність у створенні в Україні спеціалізованих антикорупційних судів. Надання підтримки для створення таких судів, з-поміж іншого, передбачене в рамках реалізації нової антикорупційної ініціативи з боку ЄС.

В свою чергу голова Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі зазначила: «Наша місія тут – допомагати. Ми будемо робити все від нас залежне, щоб наші українські колеги мали усі необхідні інструменти для повноцінного впровадження реформ. Реформ, які в кінцевому результаті підуть на користь всьому українському народові. Ми також готові підлаштовувати нашу допомогу до тих викликів та потреб, які постають перед нашими друзями та колегами в Україні».

Нагадуємо, 16 вересня 2016 року європейські політики підтримали законодавчі ініціативи, необхідні для ефективної роботи НАБУ, та анонсували запуск програми «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» (EUACI).

Довідково

«Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» втілюватиметься упродовж 2017–2019 років. Її бюджет становить 15,84 млн євро. Програма складається з трьох компонентів: зміцнення функціонального та нормотворчого потенціалу державних органів у сфері запобігання і боротьби з корупцією; посилення парламентського нагляду та вдосконалення стратегічної нормативно-правової бази; посилення спроможності у залученні до процесу боротьби з корупцією на місцевому рівні. НАБУ зможе отримати від держав-членів ЄС інструменти розвитку інституційної спроможності, забезпечення ІТ-обладнанням, експертну підтримку для підвищення професійного рівня.