НАБУ та Антикорупційне агентство Сербії домовилися про нові напрямки взаємодії

Для поглиблення міжвідомчого співробітництва 29 листопада 2018 року Національне антикорупційне бюро України з робочим візитом відвідала делегація Антикорупційного агентства Республіки Сербія (the Anti-Corruption Agency of the Republic of Serbia, далі – ACA).

 

Делегацію очолював Директор АСА Драган Сікіміч, у її складі — керівники структурних підрозділів Агенції. Сербські колеги ознайомилися зі структурою, повноваженнями та умовами, в яких працює Національного бюро. Окремо дізналися про особливості роботи Управління аналітики та обробки інформації, детективи якого в тому числі аналізують декларації посадовців.

Гості розповіли про основні напрямки діяльності свого Агентства. Під час зустрічі з Директором НАБУ Артемом Ситником сторони порівняли системи антикорупційних органів в Україні та Сербії, а також домовилися про подальшу співпрацю.

Довідково

Антикорупційне агентство Республіки Сербія як автономний та незалежний державний орган з численними повноваженнями з питань превенції, контролю та нагляду розпочало роботу у 2010 році відповідно до Конвенції ООН та спеціальних рекомендацій GRECO. Органами ACA є Рада, що складається з 9 осіб, що представляють різні гілки влади, та Директор. Термін повноважень члена Ради становить чотири роки, Директора – п’ять років. До структури АСА належать: управління контролю за активами та доходами посадових осіб та розгляду скарг, управління контролю фінансування політичної діяльності, управління вирішення конфлікту інтересів, управління з питань запобігання корупції, управління міжнародного співробітництва, відділ загальних справ, відділ інформаційних технологій.