Підбурювання до підкупу працівників антикорорганів: скеровано до суду

26 січня 2024 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням адвоката та ще однієї особи, викритих на підбурюванні обвинуваченого у справі, що слухалась у ВАКС, до надання неправомірної вигоди з метою нібито подальшого підкупу прокурорів САП та суддів ВАКС.

Як встановило слідство, пропозиція забезпечити «потрібне» рішення у справі надійшла обвинуваченому у 2020 році. Відтоді її ініціатори змінювали ціну, а також хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, що мало переконати обвинуваченого надати неправомірну вигоду. Врешті-решт її розмір перевищив 1,8 млн дол. США.

11 листопада 2022 року під час передачі 50 тис. дол. США обох підбурювачів викрили «на гарячому», а на наступний день їм повідомили про підозру.

За час розслідування НАБУ і САП зібрали докази та встановили нові факти, що дало змогу притягнути до відповідальності третього учасника злочину – адвоката. Під час зустрічей він представлявся «помічником» судді ВАКС.

У липні 2023 року слідство стосовно адвоката та ще однієї особи завершили.

Кваліфікація: ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 209 КК України

Матеріали слідства стосовно ще одного співучасника злочину виділили в окреме провадження.

Розслідування злочину розпочато за заявою обвинуваченого.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.